Ny CEO i Elpress Group

Jakob Sandwall tiltræder som ny CEO i Elpress Group og afløser Mattias Östman, der efter mange succesfulde år i virksomheden – de sidste syv som CEO – har bedt om at forlade sin stilling. Med stor erfaring fra fremstillingsindustrien vil Jakob være et værdifuldt aktiv for Elpress' fortsatte vækstrejse. Direktørskiftet fandt sted den 15. november.

Læs mere >>
 

Ny konceptløsning

Elpress har udviklet nye løsninger til elektriske forbindelser i årtier. Vi kan nu præsentere endnu en banebrydende løsning: FALCON5 – konceptløsning til kontaktpresning af fleksible aluminiumsledere (klasse 5 – IEC 60228).

Interesseret i at vide mere? Læs mere HER og tilmeld dig vores nye webinar d. 20 januar, hvor vi præsenterer og fortæller dig mere omkring FALCON5.
Tidpunkt? 14.30-15.15 CET
TILMELD DIG HER

KAMPAGNE - Online kursus I kontaktpresning

Bliv certificeret I kontaktpresning med vores online kursus Elpress Web Academy. Du bestemmer hvornår, hvor og hvordan du vil fuldføre træningen. Efter fuldendt kursus vil du modtage et certifikat. Nu til nedsat pris i hele December! Læs mere og registrer dig HER>>

 

PERSONALENYT

 

1.png 4.png

7.png

Sebastian Jonsson
Sælger, Sverige 
Tel: +46 612 71 71 28
sebastian.jonsson@elpress.se

Staffan Kjämpe
Segment Manager Railway
Tel: +46 612 717117
staffan.kjampe@elpress.se
Fanny Westin
Digital kommunikation
Tel: +46 612 71 71 21
fanny.westin@elpress.se
6.png 3.png 2.png
Matti Laitila 
CNC operatør
Tel: +46 612 60 50 35
matti.laitila@elpress.se 
Karin Wiles 
Ordrebehandler 
Tel: +46 612 71 71 87
karin.wiles@elpress.se

Pia Andersson Indkøbsassistent
Tel: +46 612 71 71 32
pia.andersson@elpress.se
Namnlös design (9).png    
Ludger Grewe
Technical Sales Manager USA
Tel: +1-331-814 2910 ludger.grewe@elpress.us
   
     
     
     
 
 
Elpress A/S, Randersvej 16, DK-8600, Silkeborg.
+45 8681 6111
salg@elpress.dk
Afmeld dig her